עורך דיו תעבורה

עורך דין תעבורה

אין ספק שאחד הרגעים הכי פחות נעימים שאנחנו יכולים לעבור, זה הרגע בו שוטר עוצר אותנו לבדיקת רישיונות או לכל בדיקה אחרת במהלך נסיעה ומתברר שעברנו עבירת תנועה כזו או אחרת אשר עלולה לשנות באחת את כל שגרת חיינו, שלא נדבר על מסלול חיינו.

באופן רגיל, נורמטיבי, זה לא אמור לקרות. אין סיבה שאנחנו ניעצר על ידי שוטר תנועה אם אנחנו נוהגים על פי הכללים. אך כל אחד מאיתנו, או לפחות מרביתנו, עלולים למצוא את עצמו בסיטואציה בה הוא מבצע דבר עבירה כזו או אחרת, בין אם במודע ובין אם לאו. כך למשל, רבים מאיתנו עלו לרכב אחרי שהם שתו כוס בירה אחת או יותר. לעיתים היינו במצב של פיכחות מלא, ואז שום דבר לא יכול היה לקרות, אך מה אם שוטר היה עוצר אותנו ומגלה שאנחנו נוהגים תחת שיכרות, אפילו ברמה נמוכה? זה יכול להיות כבר הרבה יותר בעייתי.

נהיגה בשכרות, מוגדרת כעבירת תנועה קשה, מסוג העבירות שהעונש עליהן יכול להיות חמור במובנים של חוקי התעבורה. זה יכול להיות קנסות משמעותיים, פסילת רישיון ועוד. זה כמובן תלוי באופי העבירה, בהיסטוריה שלנו ובעוד שורה של נתונים.

על מנת להתמודד עם מצב כזה, אנחנו צריכים עורך דין תעבורה שייצג אותנו. הוא יהיה האיש שיעמוד לצידנו בכל שלב בתהליך, בין אם זה כשעוצרים אותנו, בין אם זה כשחוקרים אותנו במשטרה ובין אם זה בשלבים מאוחרים יותר בבית המשפט ובכלל.

כיצד עורך דין יכול לעזור לנו

באופן טבעי, איש מקצוע יכול לספק לנו כלים שאנחנו לא מחזיקים ברשותנו. מדובר על כלים מקצועיים שיכולים לעזור לנו להתמודד עם הסיטואציה. בין אם זה אומר לעבור על כל הפרוצדורות ולראות מה בדיוק התרחש, מה בדיוק קרה במקום וכיצד זה התבצע, ובין אם זה עובר לבדוק האם באמת נהגנו תחת שכרות, האם הצעדים שנקטה המשטרה היו חוקיים ועוד.

אחרי כל זה, הוא יכול לעזור להימנע מענישה מחמירה, הוא יכול לעזור לנהל עבורנו את התיק במטרה לצאת מזה עם עונש קל ואחרי שלמדנו את הלקח.