המדריך לכתיבת ברכת יום הולדת מושלמת

סטודיו למיתוג

אם אתם שוב פעם שוברים את הראש על כתיבת ברכה ליום הולדת, נוגסים את קצה העט או משחקים עם האגודל בווטסאפ, נראה לנו ששווה לכם להשקיע כמה דקות לקריאה.

אם כתיבת הברכה מעסיקה אתכם, כנראה שאתם רוצים לכתוב אותה למישהו שהוא יקר בשבילכם, ואתם באמת רוצים שהברכה תעשה לו שמח ביום המיוחד שלו בשנה.

אז איך מתחילים לרשום ברכה ליום הולדת, כשהמוח לגמרי ריק ואין שום רעיון?

דבר ראשון – חפשו רעיונות!

הרשת מלאה באתרי ברכות ליום הולדת מכל הסוגים והמינים. כאן, למשל, תוכלו למצוא מגוון של ברכות יום הולדת – חלקן הומוריסטיות וקלילות וחלקן עם רמת תחכום גבוהה ומשחקי מילים.

כמובן שאפשר לקחת את הברכה כבר מהרשת, אם זה ממש מה שאתם צריכים, אבל, לא לכך התכנסנו. אנחנו מעדיפים שתיקחו קצת רעיונות ותשבו לכתוב את הברכה המקורית שלכם.

תנו משהו אישי משלכם

לא משנה כמה נברתם ברשת אחרי הברכה הנכספת, אין שום ברכה מוכנה בעולם שתוכל להחליף את רמת ההיכרות שלכם עם האדם שאתם כותבים לו.

אתם יודעים מה מעצבן אותו (או אותה), מה עושה אותו שמח, איזו חוויה מסמרת שיער הוא עבר בגיל 14 ואיזו שטות הוא עשה בחטיבת הביניים.

ברכת יום הולדת טובה היא כזו שתגרום למי שמקבל אותה להתרגש – ואין כמו נוסטלגיה במיטבה כדי להבטיח את זה.

לחרוז או לא לחרוז? זו השאלה

האמת שזו שאלה מצוינת.

אנחנו דבקים בעמדה לפיה כמעט תמיד ברכה בחרוזים תעשה את העבודה טוב יותר בלבדר ולשמח את החוגג, ככה ששווה לנסות.

נכון, זה לא קל, ולא תמיד החרוז נשלף כשצריך אותו, וגם פה הרשת באה לעזרתנו: מילוני חרוזים רבים מסתובבים להם ברשת, כשאתם תוכלו להכניס אליהם מילה כלשהי ולמצוא ברגע את כל המילים שמתחרזות אליה. ביתן להגיע לאחד ממילוני החרוזים דרך הקישור שמופיע למעלה.

יש לנו הסתייגות אחת לגבי החרוזים: רשמנו ש"כמעט תמיד" ברכה בחרוזים תעשה את העבודה טוב יותר. למה רק "כמעט"? אם אתם מרגישים שהחרוזים יוצאים מאולצים ומטשטשים את המסר שאתם רוצים להעביר, עדיף לוותר ולא יקרה שום אסון.

תבלנו את הברכה שלכם

גם הפיצה הכי טעימה בעולם תשתדרג אם נוסיף לה זיתים ועגבניות…

כמו הפיצה, ככה גם הברכה שלכם תשמח לקבל כמה תבלינים. 

מהם התבלינים בשביל ברכת יום הולדת? אפשר להוסיף לברכה ציטוט נחמד או שניים. הציטוטים הפופולריים הם בדרך כלל מסרטי וספרי ילדים.

אפשר להוסיף לברכה ניתוח נומרולוגי של שם החוגג או מילים עם ערך גימטרי דומה.

בקישור למעלה, תוכלו למצוא את התבלינים שכתובים כאן, כשכל תבלין כזה יגרום בוודאות למי שמקבל את הברכה להתרגש יותר מהברכה וגם להעריך אתכם יותר על ההשקעה ותשומת הלב שהקדשתם.

וזה מוביל אולי לדבר הכי חשוב בברכה… אל תשכחו לרשום את השם שלכם בסוף.