המדריך לבחירת לפטופים

עיצוב גרפי

כל עוד אתם רוצים לשדרג את עצמכם עם מחשב נייד חדש, יש צורך לקחת בחשבון כל מיני פרמטרים שונים, שלפעמים נראים לנו כמו סינית. ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת לפני רכישת מחשבי לפטופ, הנה המדריך המלא. 

אם אתם מחפשים אחר מחשבים ניידים ברשת, אתם ודאי נתקלים בהמון תוצאות חיפוש. וייתכן גם שאתם כבר מבולבלים מכל המחשבים הניידים השונים. למחשב ההוא יש זיכרון RAM גבוה, אבל ההארדיסק שלו מיושן. במקביל, למחשב הנייד ההוא יש כרטיס מסך מעולה, אבל מעבד חלש. בכדי לעשות סדר בבלגן, ריכזנו עבורכם מדריך לרכישת מחשבי לפטופ. נתחיל עם הנתונים של הלפטופ שלכם, מה אתם צריכים בעצם? 

רכישת מחשב נייד חדש, מה אני צריך בעצם? 

צריכים מחשב נייד חדש? לפטופים רוכשים בהתאם לצרכים שלנו מהם. אם למשל אתם גיימרים ופשוט מכורים למשחקי מחשב, אתם תצטרכו מחשב נייד עם כרטיס מסך חזק, מעבד שיכול להריץ משחקים ומספיק זיכרון RAM. 

יש לכם בשוק כיום מחשבים ניידים עם מסכי 14 אינץ' ומעלה, שמתאימים עבור גיימרים בז'אנרים השונים של עולם המשחקים. יהיה כדאי לבחור במחשב נייד עם לפחות 16GB זיכרון פנימי. כמו כן, יהיה מומלץ לבחור מחשב נייד עם כונן SSD בנפח של לפחות 500 GB. לרוב, לפטופים לגיימרים יעלו בין 5,000 ₪ ל-7,500 ₪ ואפילו יותר. אם אתם לא בקטע של משחקים וגיימינג, אתם יכולים לבחור מחשבים צנועים יותר.

מחשבים ניידים לצרכי OFFICE ואינטרנט 

אם אתם משתמשים במחשב הנייד בעיקר עבור צרכי OFFICE ואינטרנט, אתם בהחלט יכולים להסתפק במחשבים יחסית צנועים. טווח המחירים של מחשבים ניידים אלו נע בין 1,000 ₪ ל-1,750 ₪ בממוצע. בטווח המחירים הנ"ל, תוכלו למצוא מחשבים ניידים עם כונן SSD 256 GB, מעבדים של 4.1GHZ של אינטל, מסכי 14 אינץ' ומעלה, זיכרון פנימי 8GB ועוד. 

המחשבים האלו בעיקר מתאימים עבור מי שמעוניין להפעיל יישומים כמו WORD או EXCEL, לגלוש באינטרנט וכדומה. אם אתם עובדים בתחומי הדיגיטל ואתם נדרשים לתפעל מערכות ניהול של אתרי אינטרנט, לרוב המחשבים האלו פחות יתאימו לכם. 

השוואת מחירים בין לפטופים (מחשב נייד)

בין אם אתם מחפשים אחר לפטופים (מחשב נייד) מסוג כזה או אחר, אנחנו ממליצים על מחקר שוק. תוכלו לסקור אתרי אינטרנט שונים הכוללים מחירוני מחשבים ניידים. ככה תוכלו להכיר את המחירים הממוצעים בשוק ולסגור על העסקה הכי אטרקטיבית לכם. 

וטיפ אחרון מאיתנו, לא תמיד יהיה כדאי לרכוש את הלפטופ הכי זול שתמצאו. יהיה כדאי לחשוב ולתכנן קדימה. יהיה עדיף לרכוש לפטופ שיתאים לכם לפחות ל-3 שנים. עם קצב התפתחות הטכנולוגיה, זה בערך זמן חיי המדף של לפטופ. כמובן שאנשים גם מחזיקים אותם במשך שנים ארוכות, אבל רוב האנשים בוחרים להחליף מחשב נייד כל 3 שנים בממוצע.