דשא סינטטי על בטון – מתי נכון להתקין אותו

דשא

אחת התופעות המעניינות ביותר שמתרחשות בשנים האחרונות בתחום שלעיצוב בתים, עיצוב גינות וכן עיצוב מרחבים ציבוריים, היא התקנת דשא סינטטי. 

אנחנו יכולים למצוא ביותר ויותר מקומות שונים, בין אם מדובר במרחב הפרטי או הציבורי,מרבדים של דשא סינטטי אשר מותקן במקומות שונים ומגוונים, בין היתר אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות בהם מותקן דשא סינטטי על בטון

זה שינוי מעניין, שכן במשך שנים היה נהוג להתקין דשא רגיל, מה שמצד אחד אומנם יצר עיצוב מעניין וייחודי, מצד שני, צריך לומר, זה היה מאוד מגביל ויקר.שכן לא בכל מקום יכולנו להתקין דשא כזה,לא בכל מקום זה אפשרי, לא בכל זמן ואם היינו בוחרים להתקין דשא כזה, הרי שעלויות הגידול והטיפול, היו מאוד גבוהות. מספיק אם נתייחס רק לעלויות המים בשביל להבין עד כמה זה יקר. 

לכן, הופעתו של דשא סינטטי שינתה לגמרי את התמונה. במקום שאנחנו נידרש להתקין דשא רגיל בעלויות גבוהות מבלי שנוכל ליהנות ממנו בכל מקום, הרי שאנחנו יכולים להתקין דשא סינטטי על בטון ובכל מקום אחר. 

מתי ומדוע זה משתלם

אנחנו יכולים להתקין דשא סינטטי בכל מקום כאמור, כולל על בטון, הן בבתי מגורים, עסקים, מוסדות חינוך, מוסדות ציבור ובכל מקום אחר. אנחנו נעשה זאת במקרים מסוימים, למשל, כשיש ילדים קטנים או גדולים, כשיש אנשים עם מוגבלויות בתנועה, שזה נדרש לצרכים בריאותיים, צרכים גופניים וכן אפילו לצרכים ספורטיביים. היום לא מעט קבוצות ספורט מתאמנות על דשא סינטטי. מאחר ובחלק מימות השנה יורד גשם, אז הן בוחרות להתקין דשא כזה בתוך מתקנים מקורים וכך הן יכולות להתאמן באופן חופשי. 

אנחנו נתקין דשא כזה, כי זה אפשרי, זה זול, פשוט והכי חשוב, הוא מספק לנו תחושה של דשא רגיל. כך אנחנו למעשה נהנים מכל העולמות מבלי להשקיע הרבה מאוד כסף. זה הרבה יותר אפקטיבי ונוח עבורנו לטווח זמן קצר וארוך. משתלם לעשות זאת, בוודאי אם אנחנו רוצים להשיג תוצאות איכותית במצבים שדורשים עבודה על דשא.