רמקול BOSE – איך קונים רמקולים בצורה נכונה

רמקול BOSE

כשאנחנו קונים מערכת קולנוע ביתית, מערכת סטריאו או כל מערכת אחרת שיכולה לנגן מוזיקה או שאנחנו צריכים ויכולים לשמוע מתוכה סאונד כזה או אחר, אזי שאין שום משמעות למערכת אם אנחנו לא משקיעים ברכישה של רמקולים ברמה הגבוהה ביותר.

המערכת כשלעצמה, אולי תספק לנו רמקולים ברמה מסוימת, אך זה לא מספיק, זה לא ברמה כזו שאנחנו בהכרח נוכל ליהנות מכל צליל וצליל בצורה הכי חדה, הכי ברורה. יש מערכות שכוללות, מן הסתם, רמקולים כאלה, כי זה מה שעומד בבסיסן, כלומר, המערכת לא בנוי בהכרח בשביל לשדר סרטים או דברים אחרים, אלא היא מיועדת בשביל להשמיע סאונד. אחרת, אנחנו צריכים להשקיע ברכישת רמקולים שיתאימו לכך.

דוגמא טובה לכך, אנחנו יכולים למצוא במקרה של רמקול BOSE. מדובר באחד הרמקולים הטובים ביותר שיש היום בשוק. חברת BOSE, ידועה באיכות הרמקולים הגבוהה שלה, בין אם מדובר במוצר ביתי או מוצר מסחרי ועסקי, מדובר ברמקולים שמחזיקים מעמד זמן רב, מאפשרים לנגן כל צליל וצליל בצורה חדה וברורה, אין ספק בכלל, שמדובר ברמה אחרת של רמקולים ביחס למה שאנחנו הכרנו ומכירים בשוק.

על מנת שנוכל לרכוש רמקול BOSE בצורה נכונה, אזי שאנחנו צריכים לדעת איך לקנות רמקולים באופן כללי. כלומר, אנחנו צריכים לדעת מה לחפש ואיך לחפש. כאמור, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מוצרים, מגוון רחב של חברות שמתמחות בייצור רמקולים כאלה ואחרים, ועל כן, אנחנו צריכים לדעת כיצד לברור ביניהם, את הרמקולים הנכונים והרלוונטיים עבורנו.

לפני שאנחנו נציג מספר פרמטרים, נקודות, שיכולות להשפיע עלינו בהקשר זה, חשוב להדגיש כאן, רמקולים זה מוצר שאנחנו רוכשים לטווח ארוך. לא מדובר במוצר שאנחנו רוכשים לטווח זמן קצר. לכן אנחנו צריכים להיות מוכנים להשקיע זמן וכסף בתהליך.

כיצד רוכשים רמקולים בצורה נכונה

לפני שאנחנו בכלל בוחרים מותג מסוים, ומן הסתם תמיד עדיף לרכוש רמקולים ומוצרי חשמל בכלל, שהם מותג, שייכים לחברות גדולות ורציניות, הרי שיש שורה של נקודות שאנחנו צריכים לבחון.

ראשית, עלינו לבחון כיצד שומעים עם הרמקול. איזה דציבלים יש לו, מה איכות הסאונד, עד כמה הוא נקי, עד כמה הוא חלק, עד כמה באמת אנחנו יכולים לשמוע אותו מבלי שנצטרך לשנות פרמטרים שונים.

שנית, חשוב לבדוק איזה פרמטרים יש במערכת השליטה של הרמקול. אם אנחנו יכולים להגביר צלילי רקע, קולות מסוימים, אם אנחנו יכולים לשלוט בפרטים שונים שקשור לסאונד ולאווירה בכלל.

שלישית, יש לבחון את היקף הסאונד. כלומר, עד לאיזה טווח אפשר לשמוע אותו בצורה חלקה ונקייה. מן הסתם, זה גם תלוי באקוסטיקה של המבנה ובגודל שלו. ישנם רמקולים שבמקום מסוים יישמעו טוב ובמקום אחר, הם עלולים להישמע הרבה פחות טוב.