מה צריך לדעת על חוות שרתים

חוות שרתים

אחד המונחים החשובים ביותר בעולם האינטרנט, על כל מוצריו וכליו, וכן בכל מה שקשור לתוכנות ומערכות עסקיות וביתיות, הוא השרת עליו יושבים המוצרים השונים. רק בעזרתו אפשר שהמידע יעבור ממקום למקום, בין מחשבים, בין מבנים, ערים וארצות.

לשם כך קיימים חוות שרתים. מדובר על מקום בו יושבים מספר שרתים, תלוי בגודל החווה, ומאפשרים את העברת המידע בצורה מאובטחת ומסודרת לכל מקום, על פי הצורך והדרישה. לקוחות יכולות לרכוש שרתים בכל מקום ודרכם להעביר את המידע שלהם אל מקורות שונים.

כיצד יוצרים חווה לשרתים

לא במקרה קוראים לזה חוות שרתים, שכן מדובר על מקום בו יושבים מספר שרתים ואלה מבצעים עבודה ששרת בודד לא יכול לעשות. צריך לציין, כל אחד יכול לרכוש שרת ולהשתמש בו בבית או בעסק, אך הוא לא יוכל לבצע, כאמור, עבודה של מספר שרתים, לא מבחינת כמות המידע שהוא יכול להכיל ולהעביר ולא מבחינת פרמטרים אחרים, שרק אוסף של שרתים במקום אחד, יכולים לבצע.

על מנת ליצור חוות שרתים, יש צורך להתקין שרתי מחשב אחד ליד השני, עם מתגים המאפשרים לנתב את התקשורת בין השרת למחשב בבית או בעסק, בצורה יעילה ומהירה. זה נכון גם אם מקימים חווה הכוללת שרתים וירטואליים. לשם כך יש צורך לוודא שאותם שרתים כוללים מעבדים מהירים וחזקים שיאפשרו העברה של תעבורה בצורה מהירה.

מדוע משתלם להתחבר לחוות שרתים

היתרון העיקרי הוא, בצורה כזו אין צורך להקים תשתית פיזית בבית העסק או בבית הלקוח, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בשרתים. כלומר, ניתן לעבוד על המחשב עם חיבור לשרת, מבלי שיש צורך להקים חווה בבית העסק עצמו. אם רוצים, אפשר להקים שרתים וירטואליים, ואז התהליך הוא הרבה יותר פשוט וחסכוני.

כמו כן, בחוות שרתים אפשר ליהנות משירות אבטחה הרבה יותר משמעותיים, ניתן ליהנות מגישה מהירה ונגישה, וכן ניתן לקבל תמיכה טכנית מקצועית מאנשי המקום. במידה ובית העסק מחליט להקים חווה בשטח שלו, אז התהליך יתבצע על ידי אנשי מקצוע, אשר יוכלו לספק תמיכה מרחוק.

כיצד מקימים חוות שרתים בצורה נכונה

על מנת להקים חווה מקצועית ואיכותית, הרי שיש לאפיין בצורה נכונה את צרכי העסק, יש לדעת בוודאות למה הוא זקוק על מנת שיהיה ניתן להפעיל את המוצרים השונים, בין אם זה אתר אינטרנט, דפי נחיתה, מערכות גיבוי, בסיסי נתונים או כל דבר אחר שמעוניינים להתקין על גבי השרת.

יש לבחון את סוג השרתים שהעסק זקוק להם, יש לבדוק מה הפונקציות הנדרשות עבורו וכן מה רמת האבטחה שהשרתים זקוקים להם. מעבר לכך יש לוודא שהשרתים עובדים בצורה מהירה ואיכותית על מנת להעביר את הנתונים כמה שיותר מהר ופשוט.