חידוש רשיון רכב – לא צריך יותר ללכת למשרד הרישוי

חידוש רישיון רכב

פעם, לא לפני הרבה זמן, אם היינו צריכים לחדש רישיון רכב, אז היינו צריכים לפנות לעצמנו חצי יום בערך, היינו צריכים לנסוע אל הדואר לשלם על החידוש, אחר כך ללכת אל משרד הרישוי, לבצע את החידוש, לקחת את הרכב לטסט. זה היה סיפור לא פשוט. עם הזמן זה השתנה, ובזמן שהעברנו את הרכב טסט, אז גם כל השירות של חידוש הרישיון התבצע במקביל, ידי המוסך בו ביצענו את הטסט.

והיום? היום זה שונה. הכל יכול להתבצע בצורה מהירה ופשוטה דרך האינטרנט. אנחנו לא צריכים להשקיע יותר מדי זמן, לא בתהליך החידוש ולא בתהליכים אחרים שקשורים לכך, תהליכים נלווים. הדבר היחידי שלוקח לנו זמן וגם פה אנחנו רואים שינויים, זה כל העניין של הטסט.

לפני שנסביר כיצד זה מתבצע, חשוב להבהיר, אי אפשר לנהוג אם לא חידשנו רישיון על פי התאריך שמצוין על גבי המסמכים. חידוש רשיון רכב למעשה מוכיח שהרכב עבר מבחן טסט והוא כשיר לעלות על הכביש, החידוש מוכיח שאנחנו יכולים להשתמש בו ללא חשש.

כיצד זה מתבצע היום?

חידוש רישיון רכב מתבצע דרך אתר אינטרנט של משרד התחבורה, שם אפשר לבצע את התשלומים בצורה נוחה, בעזרת כרטיס אשראי. כשאנחנו לוקחים את הרכב אל המוסך על מנת להעביר אותו רישיון, אנחנו צריכים להביא את כל המסמכים, כולל ביטוחים, תעודת זהות וכל דבר אחר שנדרש על מנת לוודא שהרכב תקין וניתן להשתמש בו.

צריך לומר, התהליך הפך להיות יותר פשוט ונוח, כי בסופו של דבר זה חוסך זמן, חוסך כסף, וכן מרבית דברים שאנחנו עושים היום, הרי שאנחנו מבצעים אותםן דרך האינטרנט ולכן אין סיבה שכאן זה יהיה אחרת.

לפני סיום רק נדגיש, אם אנחנו מעוניינים להעביר את הרכב טסט, אסור לנו להשאיר שום דבר ליד המקרה, אנחנו חייבים לבדוק מה אנחנו צריכים להביא, מה חשוב שנשלם, לעשות את כל זה בזמן, וכך נוכל להעביר את הרכב טסט במועד שהתבקשנו וכך נוכל להשתמש בו.