ריצוף חוץ – מה הם הדברים שאנחנו צריכים להתייחס אליהם

ריצוף חוץ

אחד המוטיבים החשובים ביותר לעיצוב בית פרטי, הוא ריצוף חוץ. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות לכך, בגינה, בחצר, על השבילים שמובילים אל פתח הבית, במרפסות פתוחות או בגגות.

על פניו, היינו יכולים לחשוב שמדובר בריצוף דומה לזה שנמצא בתוך הבית. אך מן הסתם, זה לא מדויק. יש שורה של הבדלים בין ריצוף פנים לריצוף שטח חיצוני. ההבדלים נובעים מתנאי השטח, תנאים שחלים בסביבה, מזג האוויר, עיצוב המקום ואופי השימוש שאנחנו עושים בשטח.

לפני שאנחנו נסביר מה הם אותם דברים שמשפיעים על הריצוף שאנחנו בוחרים לשטחים חיצוניים וכן כיצד אנחנו אמורים לבחור אותו, חשוב להדגיש פה נקודה משמעותית. אף על פי שמדובר בשטח חיצוני ובריצוף של מקום שאיננו, לכאורה, חלק אינטגראלי מהמבנה, עדיין אנחנו צריכים להתייחס לזה בשיא הרצינות ולעשות את זה בצורה הטובה ביותר, הן על מנת שנוכל ליהנות מהריצוף כפי שאנחנו רוצים, הן על מנת שזה ישרת את המבנה שלנו בצורה מיטבית, ומן הסתם, בשביל שזה יחזיק מעמד זמן רב.

מה הם הדברים שצריך לקחת בחשבון כשבוחרים ריצוף לשטח חיצוני

ראשית, באופן טבעי אנחנו צריכים להתייחס למיקום בו אנחנו מתכוונים להשתמש בריצוף. יש הבדל בין ריצוף חוץ לגינה לבין ריצוף חוץ במרפסת או בכל מקום אחר. ההבדלים ברורים, הם נובעים מהשטח ומאופי השימוש במקום. לכן אנחנו לא יכולים להתייחס לזה בצורה דומה.

שנית, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה כיצד זה משפיע על העיצוב של המקום ועל אופי השימוש במקום. כלומר, אנחנו צריכים לבחון כיצד ריצוף מסוים משפיע על השטח, על העיצוב הכולל וכיצד הוא משפיע בכלל על המקום בו אנחנו מתכוונים להציב אותו.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון כיצד הריצוף משתלב עם תנאי מזג האוויר. אנחנו לא יכולים להתקין פרקט או חומרים דומים, מאחר וזה לא ישרוד תנאים מסוימים, לכן חשוב שאנחנו נבחן איזה מזג אוויר שורר באזור ובהתאם, מה אנחנו יכולים להתקין בשביל שנוכל לעשות שימוש נכון בריצוף לאורך זמן ובצורה נכונה.