פעילות ODT

ארגונים ומוסדות שונים מחפשים כל העת דרכים יצירתיות לשדרג את מערכות היחסים ביניהם לבין עובדיהם ובין העובדים לבין עצמם. הם משקיעים המון בשדרוג הצד המקצועי שלהם על ידי השתלמויות, הדרכות וכדומה אבל מעוניינים גם שהעובדים ירגישו מחויבות לארגון והנהלתו, ישתפו פעולה אחד עם  השני וגם ירכשו מיומנויות נוספות שישפרו את ביצועיהם. פעילות Outdoor Training הינה אחת מהדרכים הפופולאריות לרכישת כל האלמנטים הללו ואחרים נוספים. הפעילות הינה יצירתית ותורמת במובנים רבים לכל משתתף בה, ופעמים רבות מועברת במסגרת ימי כיף.

פעילות ODT מתבצעת בשטח או במקומות ייעודיים אחרים ובמהלכה מועברות סדנאות מגוונות. הן נועדו לגרום לאנשים לחשוב בדרכים שונות ויצירתיות, למצוא פתרונות לכל מיני בעיות המציבים לפניהם והכול בדרך מהנה. הפעילות נעשית בין אנשים המגיעים מאותו עסק שחלקם עובדים כתף אל כתף כל העת ועתה הם יכולים ליהנות ביחד וליצור נקודות חיבור וחוויות חדשות. פעילות כזאת מתאימה גם לפעילויות חברתיות דוגמת: ימי כיף, ימי הולדת ועוד. 

מארגני הפעילות פיתחו תורות משחקים ותורות אחרות מאתגרות. מדובר על מרחבי בריחה, סימולאטורים המקנים למשתמשים בהם חוויות מיוחדות, הנאות, שיתופי פעולה, סיעור מוחות, ועוד. כל אלו תורמים לגיבוש הצוות המתמודד ולסיפוק רב כאשר מצליחים יחד לפתור בעיות. לארגונים המעסיקים אנשים זוהי ברכה של ממש. על ידי כך הם מספקים לעובדים דרכים יצירתיות לתרגול מצבים שונים על ידי אימוץ שיטות חשיבה שונות  אשר ייושמו במסגרת העבודה.

 מטרת פעילות ODT הינה להשיג מספר מטרות במספר שלבים. בתחילה תוצבנה לפני המשתתפים בעיות מורכבות אשר לומדים אותן יחד ומנסים למצוא להם פיתרון. השלב הוא אימון והעצמה אישית וקבוצתית כאשר הם צריכים לבצע משימות נוספות ושונות על בסיס מידע הנמסר להם. כאן נדרשת יכולת הסתגלות מהירה והסתגלות לשינויים תכופים ועוד. בשלב השלישי עובדים על שדרוג פוטנציאל החשיבה והביקורתיות. כאן יש צורך בגילוי יוזמה, כושר המצאה ועוד. שלב רביעי מתמקד בהעצמת מיומנויות תקשורת שהן הכרחיות במעמדים כאלו. המטרה האחרונה המושגת היא העצמת התדמית העצמית והמודעות האישית של כל משתתף. הוא לומד להסתגל ולהתנהל תוך כדי השגת שליטה עצמית ועוד.