כל מה שאתם חייבים לדעת על תפילין

תפילין למכירה

אחד הפריטים החשובים ביותר עבור כל יהודי מאמין, אשר מבקש למלא את המצוות על פי ההלכה יום ביומו, הוא תפילין. מדובר בפריט אשר מניחים לאורך זרוע היד והראש, ומתפללים תפילות שונות, בין אם מדובר על תפילת מנחה בבוקר או תפילות אחרות במהלך היום.

כידוע, החל מגיל 13, עת הילד מגיע לגיל מצוות והופך להיות נער,גבר, על פי ההלכה, עליו מוטל להניח תפילין מדי בוקר. כך נוהגים אנשים מאמינים. בדרך כלל, את התפילין, ביחד עם שאר הפריטים הרלוונטיים לתפילה, הוא מקבל לקראת העלייה לתורה ואירועי בר מצווה מבני משפחתו, הוריו או סבו וסבתו.

היכן וכיצד ניתן לרכוש תפילין

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות בהם מציעים תפילין למכירה. ניתן למצוא אתרי אינטרנט, חנויות שמוכרות תשמישי קדושה, חנויות שמוכרות פריטים שקשורים ליהדות, וכן ניתן לרכוש תפילין בחנויות שונות הקשורות לחסידויות או ארגוני דת.

תפילין למכירה מחולקים לבית מרובע, אותו מניחים על הראש, רצועות עור שחורות אותן כורכים סביב הזרוע (ביד שמאל). אפשר למצוא דוגמאות שונות של תפילין, אך רובן יהיו דומות מבחינת המבנה והסגנון, שכן כך ההלכה דורשת.

מה חשוב לדעת על תפילין?

מלבד השאלה, כיצד התפילין נראית והיכן מניחים אותה, חשוב לדעת, מתי מניחים. בעיקרון, יש להניח תפילין מדי יום, מלבד שבתות וחגים. יתרה מזו, לא רק שאין מניחים תפילין במועדים אלו, זה נחשב מוקצה ויש איסור של ממש על כך.

על פי הגמרא, מי שהניח תפילין כל חייו, יקום בתחיית המתים, מי שאיננו הניח מעולם תפילין, לא יזכה לתחיית המתים. מכאן חשיבותה של המצווה. על פי תורת ישראל, מי שלא הניח תפילין, נחשב אף לפושע של ממש.

הנחת תפילין מסמלת את הקשר לאלוהים. על פי המסורת רק גברים יהודיים אמורים להניח תפילין, ואין חובה על האישה להניח אותם. יחד עם זאת, אפשר למצוא לא פעם, גם מי אנשים שאינם יהודים אשר מניחים תפילין בדוכנים אשר ממוקמים ברחובות הערים.

כיצד רוכשים תפילין?

חשוב לדעת איפה אפשר למצוא תפילין למכירה וכיצד רוכשים. זאת על מנת לא לקנות תפילין אסורים או תפילין פגומים. בעיקרון, תמיד עדיף לקנות אותם במקום מוכר וידוע, מקום שאפשר לסמוך על הצוות במקום שידע למכור פריטים איכותיים ואמיתיים.

כאמור, מדובר על מבנה מאוד ברור וכן החומר ממנו עשוי התפילין אמור להיות מדויק וספציפי, זאת על מנת שהוא יענה על הדרישות של ההלכה. מדובר על עור בהמה דק. לעיתים מדובר על סוג עור אחד ולעיתים מדובר על סוגים שונים שמחוברים אחד לשני.

חשוב להדגיש, גם תפילין זולים באופן יחסי, עשויים מחומרים אלו, וכך גם תפילין נחשבים יקרים. אין הבדל בין השניים, ולכן בכל מקום בו נחפש ונמצא תפילין למכירה, הם אמורים להיות מאותו סגנון ועשויים מאותם חומרים.