יועץ משכנתא – מדוע משתלם לשכור את שירותיו

יועץ משכנתא

נטילת משכנתא מהבנק היא הכרחית על מנת לרכוש דירה חדשה. בין אם מדובר בזוג צעיר שרוכש דירה בפעם הראשונה בחייו ובין אם מדובר בזוג שיש לו דירה ומעוניין לעבור לנכס אחר. היום, בלי נטילת משכנתא אי אפשר לרכוש נכס, שכן לרוב האנשים אין הון עצמי מספיק לשם כך.

נטילת משכנתא היא לא דבר פשוט, לא מדובר בהלוואה רגילה. הן בגלל הסכומים בהם מדובר והן בגלל העובדה שמדובר הלוואה לטווח מאוד ארוך. ישנן משכנתאות שמשך זמן ההחזר שלהן הוא 10-15 שנה ואפילו יותר. יש לכך השפעות נרחבות גם על התקציב של המשפחה וגם על התכנון הכלכלי לאורך זמן.

כיצד ייעוץ מקצועי יכול לעזור

אחת הדרכים לקבל משכנתא טובה, כזו שתתאים לתנאים ולצרכים של מי שמבקש אותה, היא בעזרת ייעוץ של יועץ משכנתא מקצועי. יועץ אשר מכיר את התחום ויודע לספק את המידע הנדרש וכן את הכלים הרלוונטיים לצורך נטילת משכנתא בתנאים הטובים ביותר

יועץ מקצועי הוא אדם שלמד את התחום מזוויות וכיוונים שונים, ויכול לספק לנו מידע וכלים שלא כל אחד מכיר, לא כל אחד יודע על קיומם וגם אם כן, עדיין מרבית האנשים לא יודעים כיצד להתנהל איתם, כיצד הם יכולים לשרת אותם בצורה מקצועית וטובה.

כיצד עובד יעוץ משכנתאות

דרכי העבודה עם יועץ משכנתאות מתבצעות כך. פונים אל יועץ עם כל המידע הרלוונטי אודות התנאים שעומדים לצורך רכישת דירה, בין אם זה תלושי משכורת, נתונים אודות תוכניות חיסכון ואמצעים אחרים מהם ניתן להוציא כסף לצורך רכישת דירה, ומציגים בפניו את כל המידע, כולל עלות המשוערת של הדירה אותה רוצים לרכוש.

היועץ יעבור על כל המידע, ויציג את האפשרויות השונות על פי מה שהבנקים מציעים. הוא יציג את הנתונים ויסביר מה היתרונות והחסרונות של כל אפשרות. כמו כן, הוא יסביר על אילו נקודות צריך להתמקד ומדוע משתלם לבחור במסלול כזה או אחר.

צריך לציין, היועץ יבחן ביחד עם הזוג את האפשרויות השונות, באופן כזה שהוא יוכל לספק להם מידע ותמונת מצב לגבי הנטל הכלכלי שהמשכנתא תייצר בעתיד. כלומר, כמה ריבית הם יידרשו לשלם, במשך כמה זמן תימשך המשכנתא, וכן, איזו השפעה צפויה על התקציב שלהם בהווה ובעתיד.

כיצד בוחרים יועץ משכנתאות

יועץ משכנתא אמור להיות אדם אובייקטיבי שעובד באופן עצמאי, כלומר אין לו קשר לבנקים או לגורמים אחרים שנותנים מימון לצורך רכישת דירה. חשוב לשים לב לכך, שכן גם לבנקים יש יועצים אך להם יש אינטרס שהזוג יבחר במשכנתא שתניב רווח לבנק.

על כן, חשוב לעבוד עם יועץ משכנתאות שיכול לספק מידע אמין, מקצועי ואובייקטיבי, על מנת שהזוג אשר פונה אליו, יבחר משכנתא בתנאים הטובים ביותר עבורו.