אובדן כושר עבודה לאחר פיטורין – האם זה אפשרי

אובדן כושר עבודה לאחר פיטורין

על פניו נדמה, שמצב של פיטורין, הוא מצב סופי, מצב שאחריו היחסים שבין העובד למעסיק נגמרים, אך זה לא מדויק שכן יש עדיין אחריות מסוימת של המעסיק כלפי העובד בתנאים מסוימים, בוודאי אם היחסים ביניהם קודם לכן היו ארוכי טווח, אך בכל מקרה, יש אחריות מסוימת של המעסיק כלפי העובד.

אחת הדוגמאות הטובות לסיטואציה כזו היא אם נניח העובד מאבד את יכולתו לעבוד כתוצאה מאירוע כזה או אחר, שהתרחש בזמן שהוא עבד אצל המעסיק. למשל, אם נניח הוא חלה במחלה מסוימת והיא השפיעה על יכולת העבודה שלו, הרי שיש למעסיק אחריות על כך, אפילו אם הוא פיטר אותו שהמחלה התגלתה או לפני שהיא גרמה לכך שהוא לא יכול להמשיך לעבוד.

מקרים של אובדן כושר עבודה, כפי שאנחנו יודעים, הם מקרים מאוד מורכבים. למעשה, מדובר על מקרים שיכולים לשנות מהותי את חיינו, שכן מרגע בו אנחנו מאבדים את כושר העבודה שלנו, באופן רשמי או באופן פרוצדוראלי, אז אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בסיטואציה בה אין לנו יכולת להתפרנס, אין לנו יכולת לכלכל את המשפחה שלנו ואותנו. לכן הפתרון הוא לממש את הפוליסה שעומדת לרשותנו, פוליסת ביטוח חיים או פוליסות אחרות שקשורות לנושא של אובדן כושר עבודה.

ייתכן מאוד שיהיו כאן התנגשויות שונות, אם בדרך כזו או אחרת בית העסק בו הועסקנו יהיה מושפע מכך, או שחברת הביטוח תהיה מושפעת מהעניין, מעבר לעובדה שהיא תצטרך לשלם לנו פיצויים או לתת לנו קצבה חודשית, אזי שייתכן מאוד ששני הצדדים לא ימהרו כל כך מהר לעשות את זה. לכן אנחנו צריכים להיות מוכנים להליך משפטי או אחר, ייתכן וייקח זמן.

כיצד ניגשים לתהליך בצורה נכונה

כאמור, אין בהכרח משמעות לעצם זה שאנחנו פוטרנו ולאובדן כושר עבודה. אם יש הוכחה בין העובדה שאנחנו לא יכולים לעבוד ולעצם זה שעבדנו בעבודה מסוימת, עבודה ממנה פוטרנו, הרי שאם נצליח להוכיח את הקשר הזה, אז אנחנו זכאים לקבל פיצוי או קצבה, תלוי בהגדרות ובתנאי הפוליסה. ,

איך נעשה זאת? עלינו לפנות אל עורך דין שמתמחה בנושא, הוא צריך לבחון את הסיטואציה היטב ולראות מה מגיע לנו, לראות איך אנחנו יכולים לקבל את מה שהפוליסה מאפשרת לנו לקבל, מן הסתם, הוא יצטרך להשתמש בשירותיהם של אנשי מקצוע שונים, הוא יצטרך להציג מסמכים והוכחות שאכן איבדנו את כושר העבודה שלנו ושיש קשר בין העובדה שאנחנו עבדנו בעבודה מסוימת לכך שאנחנו לא יכולים לעבוד יותר.

חשוב לציין, לפני סיום, מקום עבודה לא יכול לפטר אותנו מבלי לספק לנו פיצויים הולמים לפי התנאים, במידה ואיבדנו את כושר העבודה שלנו. יש לו אחריות כלפינו, בוודאי אם המעסיק יודע שבזמן העבודה אצלו, איבדנו את כושר העבודה שלנו.