איך מבצעים היום איתור נזילות ללא הרס המבנה?

איתור נזילות

אחת הבעיות הנפוצות ביותר איתה אנחנו יכולים להתמודד, הן במבנים חדשים ובוודאי במבנים ישנים, היא נזילה שנוצרת בצנרת של המבנה, אשר גורמת לנזק משמעותי בין אם זה בקירות ובין אם זה במקומות אחרים.

נזילה יכולה להיווצר כתוצאה ממצב בו, המים אינם זורמים בצינורות בצורה ישירה ומובילה לכך שהם יוצאים מתוך הצינורות אל מקומות שונים במבנה. לכן אנחנו יכולים גם למצוא את עצמנו מתמודדים עם פגיעה בקירות, אריחי רצפה ובמקומות אחרים במבנה

כיצד היה נהוג לטפל בבעיה בעבר?

על מנת להתמודד עם הבעיה, יש צורך לאתר את המקום ממנו מתחילה הנזילה. בעבר, כל התחום של איתור נזילות חייב אותן לבצע פעולה מאוד מתמשכת וארוכה ומשמעותית במבנה, אשר הובילה במקרים רבים לכך שהיינו צריכים לעשות בו שיפוץ כולל בשביל לאתר את המקום ולאחר מכן, בשביל לתקן את מה שעשינו.

בעבר, הנושא של איתור נזילות התבסס על כך שהיינו צריכים לשבור את הקיר בנקודה בה זיהינו את הנזילה ולהתחיל לחפש באופן פיזי את המקור שלה. יכול להיות שהוא היה קרוב ואז הנזק לא היה משמעותי. אך במקרים רבים, זה היה מחייב אותנו לבצע פעולה הרבה יותר משמעותית, מה שהוביל לנזק כבד יותר במבנה.

כיצד מטפלים היום בבעיית נזילות?

לשמחתנו, היום בשביל לבצע עבודה של איתור נזילות במבנה, אנחנו יכולים להשתמש באמצעים שונים אשר מאפשרים לנו לאתר את הבעיה מבלי שיש לנו צורך לשבור קירות או לפתוח מרצפות במבנה.

השיטה היא פשוטה. אנחנו משתמשים במצלמות מתקדמות, טרמית, אשר מאפשרת לנו לראות מה קורה בתוך הקיר, וכך אנחנו יכולים לאתר את הנקודה בה יש נזילה. האיתור מתבצע בזכות שינוי הטמפרטורה במקום, מה שמוביל לכך שהמצלמה מציגה בפנינו צבעים שונים באותה נקודה.

במקום שאנחנו נצטרך לפתוח את כל הקיר או להרים מרצפות בכל המבנה, יש לנו אפשרות לאתר באופן ספציפי את הנקודה בה מתחילה הבעיה ולטפל בה כמה שיותר מהר ולעומק. כך אנחנו פותרים את הבעיה בפשטות, מבלי שיש צורך להשקיע הרבה משאבים בזמן הפעולה או אחריה.

כיצד בוחרים בעלי מקצוע לאיתור נזילות?

כמובן שכל התהליך יתבצע על ידי גורם מקצועי אשר מחזיק ברשותו ציוד רלוונטי, קרי מצלמה שתוכל לאתר בצורה מדויקת את מקור הבעיה ולאחר מכן, הוא ידע כיצד לטפל בה בצורה ישירה ונקייה.

חשוב להבהיר כאן עוד נקודה, זה לא מספיק שאותו גורם מחזיק ברשותו ציוד רלוונטי, הוא צריך גם לדעת כיצד להתמודד עם הבעיה, כלומר כיצד לגשת למקום ולטפל במקור הנזילה, באופן כזה שהבעיה לא תחזור על עצמה. זה יכול להיות דרך החלפת חלק מהצנרת, איטום הצנרת באותה נקודה, או בכל דרך אחרת, רלוונטית לפתרון הבעיה.