עורך דין לענייני תעבורה – מתי נשתמש בשירותיו וכיצד נבחר אותו

עורך דין לענייני תעבורה

אחד מסוגי העבירות הכי נפוצות שיש, הן עבירות תעבורה. קרי, עבירות שמתבצעות על הכביש, בין אם זה על ידי נהגים של רכבים פרטיים, רכבים מסחריים, רכבי עבודה או על ידי רוכבי אופנועים, אופניים או כלים אחרים.

מדובר בעבירות נפוצות מאוד, שכן אנחנו נמצאים חלק גדול מהזמן שלנו על הכביש, ובין אם אנחנו מבצעים את העבירה מתוך חוסר זהירות, פזיזות, רשלנות ובין אם אנחנו מבצעים אותה מחוסר תשומת לב, תום לב, עדיין, מדובר בעבירה ואנחנו עלולים למצוא את עצמנו נשפטים על כך בבית משפט.

צריך לציין, כמו בדין הפלילי, גם בכל מה שקשור לענייני תעבורה הרי שיש מדרג עבירות ועל כן יש גם מדרג ענישה. עבירה שאין בה נפגעים, לא בגוף, נפש או רכוש, עבירת תנועה סטנדרטית דינה שונה לגמרי מעבירה שמובילה לפגיעה בגוף, נפש או רכוש, עבירה שנוצרה לא כתוצאה מחוסר תשומת לב או מסיבות דומות אלא מתוך כוונה, כמו למשל, נהיגה תחת שכרות, נהיגה תחת השפעת סמים או עבירות אחרות.

על מנת להתמודד עם עבירות כאלה במשטרה ולאחר מכן בבית משפט, הרי שאנחנו נדרשים להיעזר בשירותיו של עורך דין לענייני תעבורה. הוא האיש אשר יגן עלינו לאורך כל הדרך, מהרגע בו אנחנו מוזמנים לחקירה או נעצרים על ידי שוטרים במקום, ועד לשלבים מתקדמים יותר, כולל, מן הסתם, אם התיק שלנו יגיע לבית משפט ונצטרך להישפט על ביצוע העבירה בפני שופט.

עורך דין לענייני תעבורה יכול לייצג אותנו בעזרת הניסיון שעומד לרשותו, בעזרת הכלים השונים שהוא ימצא לנכון, בשביל להפריך את הטענות נגדנו.

כיצד נבחר עורך דין בצורה נכונה

כאמור, אם ביצענו עבירת תנועה כזו או אחרת, הרי שעלינו לדעת כיצד לבחור עורך דין לענייני תעבורה שיוכל לייצג אותנו מול הרשויות, בין אם מדובר במשטרה או בבית המשפט. יש לנו כלים שונים בשביל שנוכל לבחור את האדם הנכון למשימה.

ראשית, אנחנו צריכים לבחון את הניסיון שעומד לרשותו, עד כמה באמת הוא מתמחה בתחום, עד כמה הוא מקצועי ואיכותי, כך שאנחנו נוכל להיעזר בשירותיו ולקבל ממנו שירות משפטי ברמה גבוהה.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את רמת הזמינות שלו. כשאנחנו מחפשים עורך דין לכל צורך, וכן לענייני תעבורה, אזי שאנחנו צריכים לבחור במי שיכול לספק לנו שירות זמין, באופן מיידי. אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו נמצאים בתהליך שנמשך זמן רב, מה שיכול לפגוע בשגרת חיינו ובאיכותם.

שלישית, אנחנו צריכים לבחור עורך דין יצירתי, עורך דין שידע לספק לנו רעיונות אידיאליים לפתרון הבעיה. גם אם זה אומר, שהוא יציע לנו להתפשר ולהודות בביצוע העבירה על מנת לקבל עונש מופחת, עונש נמוך ממה שיכולים לקבל ממילא.