ראשי דיו –למה יש הבדלים ביניהם

ראש דיו למדפסת

כל מי שמחזיק ברשותו מדפסת, ביתית או עסקית, יודע, שלכל אחת מהן יש ראש דיו מותאם. אנחנו יכולים לזהות את הראשים של המדפסת, בעזרה פתיחה של מכסה המדפסת, בדרך כלל. שם אנחנו נזהה מקום בו אפשר לאחסן את המחסניות של המדפסת בצורה נכונה ובטוחה.

הסיבה שלכל מדפסת יש ראשי דיו מותאמים נובעים מהמבנה של המדפסת, אך מעבר לכך הם נובעים מהעובדה שכל מדפסת עובדת בצורה מעט שונה, לפי הדגם שלה. לכן גם אם מדובר במדפסות של אותה חברה, ולכאורה אפילו אם מדובר במדפסות שנראות אותו דבר, עדיין ייתכן מאוד שאנחנו נצטרך לרכוש ראש דיו מותאם עבורה.

לפני שנסביר איך וכיצד קונים ראשי דיו למדפסות בצורה נכונה, חשוב להבהיר, שכל מי שקונה מדפסת אמור לקבל את המידע המלא והכולל אודות ראש הדיו שיתאים לה. המידע מופיע במסמכים של המדפסת, על גבי האריזה וכן מי שמוכר לנו את המדפסת אמור לספק לנו את כל המידע הרלוונטי בנושא.

כיצד קונים ראש דיו בצורה נכונה

אנחנו יכולים לקנות ראש דיו למדפסת במקומות שונים. אנחנו יכולים למצוא היום ראשים במגוון רחב של חנויות שמתעסקות בתחום המחשבים והציוד ההיקפי, בדרך כלל נמכרו גם מדפסות ולכן אין סיבה שלא יהיו שם גם ראשם. חשוב להדגיש, שבאופן טבעי לא בכל מקום מוכרים את אותה כמות של ראשי דיו ואת אותם סוגים.

מעבר לכך, אנחנו יכולים למצוא מחסניות של דיו גם באתרי אינטרנט, גם בחנויות ספציפיות שמוכרות ציוד היקפי למחשבים ומדפסות ובעוד שורה ארוכה של מקומות.

כיצד קונים את המוצר הנכון? כאמור, בכל מדפסת אנחנו יכולים למצוא את המידע הנדרש לנו על ראשי דיו איתם היא עובדת. אנחנו יכולים למצוא את המידע גם במסמכים של המדפסת, כולל בספר ההוראות שלה. למה זה חשוב? כי כך אם אנחנו לא יודעים במה להשתמש, ואנחנו לא יודעים מה לקנות, הרי שאנחנו יכולים תמיד להשתמש בחומר שעומד לרשותנו, בשביל לבצע את הרכישה  החכמה עבורנו וכמובן עבור המדפסת שלנו.