באילו מקרים תשכרו את שירותיו של עורך דין ביטוח לאומי

שירותיו של עורך דין ביטוח לאומי

אחד המוסדות החשובים ביותר במדינת ישראל הוא ביטוח לאומי. מדי חודש, אנחנו משלמים סכום יחסי מתוך המשכורת שלנו לביטוח לאומי, וביום בו אנחנו נידרש לכסף, בין אם זה בגלל כשנצא לפנסיה, בין אם זה במקרה שנאבד את כושר העבודה שלנו או נהפוך מובטלים, אז ביטוח לאומי ייתן לו חלק מהכסף על מנת שנוכל לכלכל את עצמנו ואת בני משפחתנו.

אך ביטוח לאומי, כמו הרבה מוסדות אחרים, איננו ממהר לשלם למבוטחים שלו את מה שמגיע להם. החשש הכבד של מוסד זה שאנשים ידרשו ממנו כסף שלא מגיע להם או יעשו דברים אחרים שעלולים לייצר מצב שביטוח לאומי ישלם להם כספים מסיבות לא נכונות.

מתי אנחנו יכולים לפנות אל ביטוח לאומי?

בעיקרון, ישנם מצבים שונים בהם אנחנו יכולים לפנות אל ביטוח לאומי ולקבל תגמול כספי. כאמור, זה יכול להיות אם חס וחלילה עברנו תאונת דרכים או תאונת עבודה, ואנחנו לא יכולים לעבוד או שאנחנו זקוקים לתהליך טיפול ושיקום (כמובן, בהנחה ששילמנו ביטוח לאומי במשך כל השנים)

כמו כן, אנחנו יכולים לפנות לביטוח לאומי אם אנחנו זקוקים לעזרה עבורנו או עבור ההורים שלנו, אם יש לנו צורך במטפל סיעודי או בטיפול סיעודי בצורה כזו או אחרת. כמו כן, אם אנחנו או אחד מבני משפחתנו הפך נכה או עבר אירוע בריאותי שמחייב טיפול ושיקום.

כיצד עורך דין יכול לעזור לנו?

כאמור, ביטוח לאומי לא ממהר בהכרח לשלם למבוטחים שלו את מה שמגיע להם. הנחת הבסיס, הרבה פעמים היא שעל המבוטח להוכיח שמגיע לו הכסף והוא איננו מנסה לקבל אותו בצורה לא חוקית.

לכן, יש צורך להיעזר בשירותיו של עורך דין ביטוח לאומי. מדובר באיש מקצוע שידע לעמוד מול אנשי המוסד ולספק את המידע וההוכחות הנדרשות לכך שהבקשה היא אכן אמיתית ויש לקבל אותה.

למשל, אם אנחנו מגישים בקשה לקצבת נכות או בקשה על רקע אובדן כושר עבודה, אזי שהוא יגיש את כל הטפסים ויציג הוכחות שאכן אנחנו מתמודדים עם נכות מסוימת ואין לנו יכולת להתפרנס במקצוע שלנו, כפי שנהגנו עד כה. כמובן שאילו רק שני מקרים בהם עורך דין ביטוח לאומי יכול לעזור לנו.

חשוב לציין, אם אנחנו רוצים שהוא יוכל לייצג אותנו בצורה טובה, אזי שעלינו לשתף פעולה באופן מלא, לספק לו את כל החומרים ולהיות מוכנים בכל מבחן או תשאול, שאנחנו מתבקשים לעבור.

פנו אלינו לקבלת עזרה מקצועית

אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ואנחנו נשמח לספק לכם את כל העזרה שאתם צריכים. אנחנו נשמח לייצג אתכם מול ביטוח לאומי או מול גורמים אחרים. אל תהססו, אנחנו עומדים כאן לרשותכם בכל עת.