רעיונות ליום כיף גיבוש – לגבש את העובדים בצורה נכונה

פעילות יום גיבוש

אחת לכמה זמן, מבקשים בעלי עסקים, מנהלים, ראשי קבוצות וכדומה, לערוך יום כיף, יום גיבוש לעובדם שלהם. המטרה היא לשנות להם את שגרת היום, להוציא אותם מהאזור שהם מכירים אל מקום אחר, שם הם גם יכולים ליהנות וגם להתחבר, להכיר אחד את השני טוב יותר, לשתף פעולה, ובצורה כזו, מה שהם חווים בפעילויות השונות, הם יוכלו לקחת איתם הלאה, גם אל החדר או חלל העבודה בו הם עובדים ביחד.

עם השנים אנחנו יכולים לראות יותר ויותר רעיונות ליום כיף גיבוש. אם בעבר היו אלו פעילויות סטנדרטיות של ים, פיקניק, סרטים וכדומה, עם הזמן מנעד הפעילויות התרחב מאוד, וכיום אנחנו יכולים למצוא שורה ארוכה של פעילויות מסוגים שונים מצד אחד, ומצד שני, אנחנו יכולים למצוא הרבה יותר פעילויות שדורשות מקוריות, דורשות תהליך הכנה, ארגון. לא דברים מוכנים בהכרח.

לפני שנציג כאן רשימה של רעיונות ליום כיף גיבוש, צריך לומר, שכל רעיון חייב להיות מותאם לסוג ואופי העובדים שאמורים ליטול בו חלק, מן הסתם, הרעיונות השונים אמורים להיות מותאמים לגיל ולמין המשתתפים, ליכולות שלהם, וכן צריך לחשוב מה המטרה של אותן פעילויות, מה רוצים להשיג וכיצד.

אילו רעיונות אנחנו יכולים למצוא

הרעיונות הכי מוכרים והכי אופייניים לימי כיף וגיבוש הם טיולים. אפשר לערוך טיול כללי במקום מסוים, אפשר לשלב עם הטיול הרצאות, אטרקציות, הפעלות שונות, אפשר גם להחליט שהטיול ייערך יותר מיום אחד, בין אם זה כולל לינה בשטח או בבית מלון.

רעיון אחר מוכר הוא לקחת את העובדים אל מתחמים בהם נערכות פעילויות שונות של גיבוש. מדובר במשחקי חברה או משחקים אחרים שמותאמים לצורך גיבוש עובדים. זה נכון גם לגבי סדנאות ייחודיות לשם כך.

עוד רעיון שזוכה להצלחה גדולה, אלה מתחמים מיוחדים בהם אפשר לערוך משחקי מציאות, בין אם זה לייזר טאג, פיינטבול ועוד. הכוונה היא שהעובדים מקבלים ציוד, והם משחקים אחד עם השני או אחד נגד השני, במה שמדמה פעילות אמיתית בשטח.