טיפול בהתמכרות לפורנו – כיצד לטפל ולהתמודד עם התמכרות שכזו

טיפול התמכרות בפורנו

כל התמכרות היא דבר שלילי, לא משנה אם אנחנו מתמכרים למשהו טוב או אם אנחנו מתמכרים למשהו רע. התמכרות היא דבר שלילי, מאחר והיא משפיעה על שגרת החיים שלנו, היא משפיעה על ההתנהגות וההתנהלות שלנו וכן היא יכולה להשפיע על הקשרים החברתיים והמשפחתיים שלנו. 

אחת כמה וכמה, נכון הדבר כשמדובר על התמכרות לפורנו. על פניו, היינו יכולים לומר שאין בכך שום דבר רע, בהנחה וזה נשאר בינינו לבין עצמנו, בהנחה ולא מנסים להעביר את מה שאנחנו רואים בסרטים אל חיינו האישיים ובכלל אל המרחב הציבורי, באופן שמנוגד לחוק או לא מנוגד לחוק. 

אך כפי שאנחנו יודעים התמכרות לפורנו נחשבת לאחת ההתמכרויות הקשות ביותר שיש, ואפשר לומר שמאז הופעת האינטרנט בחיינו, מספרים האנשים שמכורים לפורנו בעולם עלה ואנחנו יכולים לראות את ההשפעה שלהם על כלל החברה בהיבטים שונים. 

התמכרות לפורנו מבוססת על כמה דברים. ראשית, מי שמכור לא יכול להפסיק וכל הזמן צורך פורנו מסוגים שונים, שנית, הרבה פעמים זה מלווה בשינוי בהתנהגות שלו, בוודאי בשינוי ביחס לקיום יחסי מין ומן הסתם ביחס שלו כלפי בני מינו או כלפי בני המין השני, שלישית, הרבה פעמים זה מלווה בשינוי התנהגות לאלימות ברמות שונות, ארבע, מכורים רבים מתקשים מאוד לקיים מערכות יחסים בצורה רגילה ובכלל מתקשים לקיים מערכות חברתיות. 

כיצד מטפלים בפורנו?

טיפול בהתמכרות בפורנו, כמו טיפול בהתמכרויות אחרות, חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע על פי תוכניות מותאמות למטופל. כל אחד שחווה התמכרות, נמצא במצב אחר ויש לטפל בו, בעיקר בצד הנפשי אך גם בצדדים אחרים, על פי הצרכים שלו. 

חשוב להבין, התמכרות לפורנו, כמו התמכרויות אחרות, דורשת טיפול מעמיק, יסודי, ארוך טווח, שכן אחרת הם יכולים לחזור אל ההתמכרות. חשוב להבהיר כאן עוד נקודה, הרעיון הוא, להוציא את המכור מההתמכרות שלו ולמנוע ממנו את הצורך לצרוך פורנו בכל צורה שהיא, אך גם לגרום לו לחזור לראות את הסביבה בצורה רגילה, נכונה ובריאה.