איך בוחרים יהלומים לתכשיטים 

יהלום

הגיעה תקופת החגים כל כך ואתם מתלבטים מה לתת מתנה לבת הזוג/ לאשתך? ללא ספק, המתנה הכי מושלמת והכי מספקת שכל אישה הייתה רוצה לקבל היא תכשיט יהלום.  יהלומים הם נשמרים לעד. הרבה מאיתנו עונדים תכשיטי יהלומים בכל אירוע, כמו למשל טבעות  אירוסין.  

כאשר אתם בוחרים לאישה שלכם מתנה יקרה ואיכותית כמו תכשיט עם יהלום, חשוב לחשוב קודם איזה תכשיט יתאים לאישה, בהתאם למטרת האירוע. לדוגמא: תליון הוא מתנה נהדרת לסיום לימודים, בזמן החגים יתאים תכשיט יהלום המביע אות הערכה ואהבה, עגילי יהלום הם מתנה שהאישה תרצה לקבל כל הזמן.  כשהגעתם להחלטה ברכישת התכשיט, אך אתם מתלבטים באיזה יהלום לבחור, תוכלו לקרוא כאן את הפרמטרים לבחירה. 

אז מה צריך לבדוק קודם הרכישה? 

כשאתם מגיעים לעת הבחירה של תכשיט היהלום לבן/בת הזוג שלכם, אנחנו ממליצים לכם לשים דגש למספר פרמטרים חשובים בבחירת היהלום. בתכשיטים מסוימים, התכשיט מגיע עם יהלום אחד או אפילו היהלום מוצמד לתכשיט. בכל מקרה, יש לבדוק את גודל היהלום. 

כל גודל של היהלום הוא מצויין על פי קראט. כל יחידה אחת של קראט, שווה ל 200 מיליגרם. ככל שערך הקראט גבוה יותר, מן הסתם שערך היהלום יהיה יקר יותר. קריטריון נוסף שיש לבחון בעת בחירת התכשיט הוא צבע האבן. כיום, ישנם צבעים רבים של אבנים ויהלומים. הבחירה צריכה להיעשות בהתאם לסוג התכשיט שבחרנו. כמו גם, יש לבדוק את רמת הליטוש של היהלום ולוודא שהוא לוטש וחודש על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום.  

צורות של יהלומים

ליהלומים ישנן צורות שונות ולכן, ניתן לבחור את התכשיט שהכי יתאים לטעמכם האישי. יהלום עגול הוא הכי מוכר. יהלום מרובע, מתאים לטבעות. ניתן למצוא צורות נוספות כמו: יהלום מאורך, יהלומים קטנים ללא אבן מרכזית, חיתוכים מודרניים, יהלום בצורת אגס, יהלום בצורת לב ועוד. בכל תכשיט שיש בו יהלומים, היהלומים ישובצו באופן קישוטי כדי להדגיש את הערך שלו. 

איך מעניקים את התכשיט?

אחרי שהחלטתם איזה תכשיט יהלום אתם רוכשים, כעת צריך לתת את המתנה. כל תכשיטי היהלום מגיעים בקופסת תכשיטים מרופדת או בשקיקים מיוחדים. למשל טבעת יהלומים מעוצבת בסגנון מיוחד. נמליץ לצרף כרטיס ברכה מיוחד שיתאר את האהבה ואת הערכה שלכם. 

אופן הגשת המתנה חשוב גם הוא, למשל הצעת אירוסין מפתיעה עם טבעת יהלום מעוצבת בסגנון הוליוודי. אם רכשתם תכשיט עם יהלום, כדאי לשים לב שיד לו את כל האישורים, תעודת אחריות, תעודה המאשרת את איכות היהלום וכן, תעודת החזרה או החלפה.  לסיום, אם אתם חושבים על מתנה נהדרת ואיכותית עבור בן/בת הזוג שלכם, תכשיט יהלום הוא המתנה המושלמת. כל הנותר לכם, זה לשים לב לקריטריונים שציינו ותיהנו ממתנה איכותית.