כל מה שצריך לדעת על חוות סוסים

חוות סוסים

אחת ההנאות הגדולות עבור לא מעט ילדים, בני נוער ומבוגרים, היא רכיבה על סוסים. בין אם מדובר ברכיבה בשטח מתוחם, כלומר חווה סגורה ובין אם מדובר ברכיבה בשטח פתוח. אם יודעים כיצד לרכב ולא מפחדים, אם יודעים כיצד להתייחס ולטפל בסוס, אז אפשר ליהנות מחוויה ייחודית ומהנה.

בישראל אפשר למצוא שורה של חוות סוסים אשר פזורות ברחבי הארץ, בהן אפשר לרכב על סוסים מסוגים שונים, במגוון רחב של סגנונות. כך למשל, אפשר לרכב רכיבה לצורך הנאה, אפשר ללמוד רכיבה מקצועית ואף להתחרות בתחום וכן ישנן חוות אשר מציעות אפשרויות של רכיבה טיפולית עבור ילדים ומבוגרים.

על מנת ליהנות מהרכיבה וליהנות ממגוון רחב של אפשרויות, יש לבחור חוות סוסים איכותית שתוכל לספק את כל האפשרויות שהצגנו, וכן להציע את התנאים הטובים ביותר, הן לסוסים והן לרוכבים עצמם. איכותן של חוות סוסים לא נמדדת אך ורק על ידי מגוון השירותים שהיא מעניקה, אלא גם על פי התנאים שהיא מספקת במקום.

פרמטרים לבחירת חוות סוסים

מקצועיות – ככל שהחווה מעסיקה יותר אנשי מקצוע, בין אם מדובר ברוכבים, מטפלים, וטרינרים, מטפלים ואנשי מקצוע אחרים, כך אנחנו יכולים להניח שהמקום הוא מקצועי, מסודר ואיכותי. מקום שמספק לסוסים את התנאים הטובים ביותר וכן מספקת לרוכבים את תנאי הרכיבה הטובים ביותר שיש.

מיקום – מעבר לשאלה איפה החווה ממוקמת, עד כמה היא נגישה ופשוט להגיע אליה, הרי שאנחנו צריכים גם לבדוק את המיקום שלה על מנת לדעת עד כמה נוח ונעים לרכב שם. אם החווה קטנה מדי, אז נתקשה ליהנות מהרכיבה. אם השטח יהיה רחב ומשמעותי, אז יהיה אפשר ליהנות מאפשרויות מגוונות יותר.

סוגי שירותים – כאמור, בכל חווה אפשר למצוא מגוון רחב של שירותים אשר ניתן ליהנות מהם. באופן טבעי, כל חווה מנסה לספק כמה שיותר שירותים, הן בשביל להגיע לקהל לקוחות רחב יותר והן בגלל העובדה, שאין הרבה חוות סוסים, באופן יחסי, ויש דרישה לשירותים שונים. בכל זאת, יש לבחון מה מציעים ובאילו מסגרות.

תנאים – אחד הפרמטרים החשובים ביותר לצורך בחירת חוות סוסים, אלה התנאים במקום. על מנת שהסוסים יוכלו לגדול ולחיות בתנאים טובים, על מנת שהם יהיו בריאים ויהיה ניתן לגדל וכן לרכב עליהם, אז החווה צריכה להיות מסודרת, נקייה, מרווחת וכאמור לספק לסוסים את התנאים הטובים ביותר לגידול ומחייה.

אילו שירותים אפשר למצוא בחוות סוסים

מלבד שירותי רכיבה לצורך הנאה, רכיבה תחרותית או רכיבה טיפולית, אפשר למצוא שירותים נוספים אשר ניתנים בחוות סוסים.

למשל, אפשר ליהנות משירות ODT, כלומר הפעלות חיצוניות אשר מתבצעות עבור עובדים במקומות עבודה שונים. כמו כן, אפשר לקבל בחווה טיפולים עבור סוסים פרטיים וכן שירותי פנסיון אם יש צורך בכך.