קורס אילוף סוסים   – מה אפשר לעשות איתו וכיצד בוחרים את הקורס הנכון

רכיבה טיפולית 2

אנשים שאוהבים סוסים ורוצים לעבוד בסביבתם, יכולים לבחור בין אופציות שונות. הם יכולים ללמוד רפואת חיות ולהיות וטרינרים של סוסים, הם יכולים לעבוד עם סוסים בתור רוכבים או מדריכי רכיבה וכן בתור מטפלים בחוות סוסים, כמו כן הם יכולים לבחור לעבוד איתם במסגרת של רכיבה טיפולית עם אנשים שעוברים טיפול באמצעות סוסים.

אופציה נוספת ומאוד פופולרית, היא להיות מאלפי סוסים. מרבית הציבור אומנם מכיר את התחום של אילוף חיות דרך כלבים, אך גם סוסים יכולים לעבור אילוף ועל מנת להיות מאלפים, יש לעבור קורס אילוף סוסים.

מדוע סוסים צריכים לעבור אילוף?

מאחר וסוסים נמצאים בקרבת אנשים בסיטואציות שונות, בין אם זה בזמן רכיבה או בזמן טיפול, אזי שצריך ללמד אותם כיצד להתנהג באופן כזה שלא יסכן אותם, לא יסכן את האנשים שעובדים איתם או רוכבים עליהם, וכן לא יסכן את הסביבה.

האילוף הוא חיוני, בוודאי בקרב סוסים שמעולם לא חיו ולא היו בסביבת אנשים או סוסים אחרים. שכן הם יכולים לייצר הרגלים שליליים, התנהגות שתפגע בהם וביכולת לעבוד איתם. צריך להדגיש כאן, האילוף הוא לא מיועד רק לאנשים שעובדים עם הסוסים ויכולים ליהנות מעבודה עם סוס מאולף, אלא גם עבור הסוס עצמו.

מה לומדים במסגרת קורס אילוף?

לא כל אחד יכול להיות מאלף סוסים. לא רק במובן שרק מי שעובר קורס יכול להיות מאלף, אלא גם מבחינת אישיות ותכונות אופי. בשביל להיות מאלף סוסים, חשוב מאוד להיות סבלני, להיות מוכן לעבוד עם הסוס, להשקיע בו זמן, כמו כן חשוב מאוד להיות מסוגל לגלות מנהיגות, להראות לו מי "הבוס" ויחד עם זאת, להיות מסוגל לספק לו פידבקים חיוביים כשצריך.

במסגרת קורס אילוף סוסים, לומדים בין היתר על סוגי סוסים, כיצד עובדים איתם, סגנונות אילוף ושיטות עבודה, כמו כן לומדים איך להתנהג כשסוס לא מבצע פקודה, איך לפעול כשצריך לעבור מפקודה אחת לשנייה, וכאמור, כיצד להראות לו מי שולט.

מדוע חשוב לעבור קורס אילוף?

כל מי שרוצה לעבוד עם סוסים באופן צמוד, מומלץ שילמד איך לאלף אותם, הן ברמה בסיסית והן ברמה יותר מתקדמת. החומר שהוא ילמד בקורס, יאפשר לו לקבל את הכלים הנדרשים בשביל לעבוד עם הסוס בצורה נכונה ובאופנים שונים.

חשוב לציין, לפני שבוחרים קורס אילוף, יש לבדוק מי מעביר אותו, איזה ניסיון יש לו, איזו הכשרה הוא מציע ובאילו תנאים נערך הקורס. באופן טבעי, הקורס צריך להיות מועבר על ידי אנשי מקצוע, מאלפים ומטפלים, שיש להם את היכולות והניסיון, להעביר את הידע שברשותם הלאה.

אם אתם מחפשים קורס אילוף, הגעתם למקום הנכון. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל את כל המידע הרלוונטי בנושא.