חדשות חרדים – מה זה אומר בעצם?

עיתון חדשות

עבור חילוניים רבים, הקשר בין העולם החרדי לאינטרנט, לא קיים או לפחות לא אמור להיות קיים. מרבית החילונים סבורים שהחרדים לא משתמשים באינטרנט והם תמיד מופתעים לשמוע שיש כאלה שכן.

אך לא רק שהחרדים משתמשים באינטרנט לעיתים תכופות, יש גם לא מעט חרדים שעובדים באתרי אינטרנט, כולל באתרים חרדים. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא לא מעט אתרים שמיועדים ספציפית לקהל החרדי ועוסקים לא דווקא בענייני תורה אלא בעניינים אחרים.

אחת הדוגמאות הטובות לכך אלה חדשות חרדים. מדובר על אתרים שמספקים את כל המידע הרלוונטי לחרדים בהקשר של חדשות יומיומיות, בין אם זה על דברים שמתרחשים סביבם ובין אם זה על דברים אחרים, שיותר מרוחקים מהם.

כשאנחנו מדברים על חדשות חרדים, אין הכוונה לדברים שהעולם החילוני תופס כחשובים, למשל תרבות, אומנות, ספורט וכדומה. הכוונה לדברים שחשובים לחרדים, דברים שנחשבים מהותיים עבורם, ביום יום ומעבר לכך.

למשל, כל מה שקשור לדברים שמתרחשים בתוך הקהילות השונות, דברי רבנים, דברים שקשורים לחינוך ובריאות, דברים שקשורים לקשר בין הקהילות השונות, דברים שקשורים לקשר עם העולם החילוני, אזהרות ודרישות ועוד.

כיצד יוצרים אתר חדשות לחרדים

בשביל לייצר אתר חדשות שמיועד לקהל החרדי, צריך להכיר אותם, צריך להכיר את העולם שלהם ולדעת אל מי אנחנו פונים. זאת בשביל להבין ולדעת כיצד אנחנו אמורים לפנות אליהם.

אדם חילוני שלא יבין ולא ידע כיצד לפנות אל המגזר החרדי, עלול למצוא את עצמנו נמצא בסיטואציה לא פשוטה, מאחר והוא עלול ליפול לא מעט אל תוך סטיגמות וקלישאות מצד אחד, ומצד שני, הוא עלול לפרסם דברים שאסורים לפרסום בקרב העולם החרדי.

לכן, מה שנכון לעשות הוא, להכיר לעומק את העולם החרדי או לשכור אנשי מקצוע חרדיים בשביל שיהיה ניתן לעבוד איתם, הם יבצעו את העבודה שקשורה לאופי הפרסום, כל מה שמתייחס לחלק זה בעבודה.

צריך להדגיש, שזה נכון לגבי כל ההיבטים של העבודה, בין אם מדובר בפרסום ידיעות, פרסום כתבות ומאמרים וכן בכל מה שקשור למודעות פרסום בתוך האתר.