חדשות חרדים מבזקים

חרדים

בישראל גרה אוכלוסיה מגוונת הכוללת גם אוכלוסיה חרדית המפוזרת במקומות שונים. החרדים הינם בעלי מסורת תרבותית והתנהלות האופייניות להם והנגזרות מהזיקה המיוחדת לדת היהדות. יש להם צרכים מיוחדים ההולמים את אורח חייהם, והדבר מתבטא, בין היתר, בעיתונות המפרסמת חדשות ומידע ומציגה מדורים שונים בנושאי תרבות, כלכלה, טיולים, הובי, זמן איכות ועוד. חדשות חרדים מבזקים הן חלק בלתי נפרד ואף חשוב ביותר בכל התחום הזה שנקרא עיתונות. 

מטבע הדברים, החדשות והתכנים המאפיינים את העיתונות החרדית הם אלו הנוגעים ישירות לאורח חייהם. תכנים רבים נוגעים בחיכוך הקיים בין החברה החרדית לחילונית תוך כדי הדגשת המשותף והמפריד ביניהם. בכל ישוב יש מוסדות ומתקנים המשרתים את כל הקהילות, ואחרים המותאמים במיוחד לציבור הדתי. השיח בעיתונות החרדית דן, בין השאר בהם. החדשות מספקות מידע על אירועים שונים המשפיעים על חיי הקהילה ואחרים המשפיעים על חיי כלל תושבי הישוב  בו גרה אוכלוסיה משותפת.

דגשים רבים באים לידי ביטוי בנקודות חיכוך דוגמת נושא השבת, קהילת הלהט"בים, שירות בצבא, כשרות מזון וכשרות בכלל ואלמנטים שונים שהינם בעלי חשיבות לחרדים אבל גם חשובים לקהילה  החילונית והאחרת. חדשות חרדים מבזקים נמסרים לגבי כל אירוע משמעותי וחדש שהינו בעל השלכות על הקהילה אבל גם אחרים שיש לציבור עניין בהם. מדובר על תאונות, שריפות ואירועים דרמטיים נוספים, על פגישות או החלטות הפוגעות או מקלות על הציבור החרדי, לדוגמא, פתיחת מרכז מזון שאינו כשר בקרבה לשכונת מגורים חרדית וכדומה.

מטרת המבזקים היא לספר סיפור ולצידם ניתן למצוא תגובות ראשונות של מנהיגי הקהילה לגבי אירועים חשובים הנוגעים אליו. לצד המבזקים יש עדכונים שונים הנוגעים לחיי הקהילה. בנושאי צבא, אירועים דתיים ואחרים, מינויים חשובים, פסיקות חדשות חשובות ועוד. המטרה היא ליצור עיתונות מגוונת אשר רבים ירצו להתעניין בה ולקרוא אותה. כאשר יש קהל גולשים רב אזי ניתן למכור פרסום, לממן את האתר ואף להרוויח כסף. אתר עיתונות המוכר בקהילה  החרדית מוסיף רבות לחיי הקהילה, ולמעשה הופך לחלק בלתי נפרד מחייה. את העיתון מנהלים אנשי מקצוע מעולים המתמחים בכל מקצועות העיתונות.