עיצוב גינה – לבחור את האיש הנכון בשבילנו

פרחים לעיצוב גינות

כשאנחנו ניגשים לבחור מומחה שיעצב עבורנו את הגינה, אנחנו צריכים לבחון פרמטרים שונים, אנחנו צריכים לבחון אותו על פי נקודות שונות, זאת על מנת שנוכל להיות ולהרגיש בטוחים שעשינו את הבחירה הנכונה.

עיצוב גינה, בין אם מדובר בגינה פרטית או אחרת, זה תהליך מורכב, תהליך שדורש התייחסות לפרטים שונים, ולכן אנחנו לא יכולים להסתפק בכל בעל מקצוע ואנחנו לא יכולים להתפשר בעניין. אנחנו צריכים לבחור גורם מקצועי שאנחנו יכולים לסמוך עליו שיבצע את העבודה שלו כנדרש ממנו.

מאחר ומדובר בתהליך מורכב ולא פשוט אנחנו צריכים, כאמור, לבחור את האיש הנכון שיוכל לעצב עבורנו את הגינה כמו שאנחנו רוצים. לשם כך, אנחנו צריכים להחליט תחילה כיצד אנחנו רוצים בכלל לעצב את הגינה שלנו, מה אנחנו מחפשים שיהיה בה, ולאחר מכן לחפש איש מקצוע שיוכל להתאים לכך, יוכל לספק עבורנו את השירות שאנחנו מחפשים.

צריך לומר, עיצוב גינה הוא תהליך שנבנה בהדרגה, במובן הזה, שקודם בוחנים מה אפשר לעשות עם השטח שעומד לרשותנו, עם התנאים והאמצעים שעומדים לרשותנו, לאחר מכן, מתחילים בתהליך התכנון על הנייר ולבסוף מגיעים לפעולה בשטח, כלומר לתכנון ועיצוב הגינה בפועל.

כיצד בוחרים מעצב גינה

בשביל לבחור מעצב מקצועי, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו, אנחנו צריכים לבדוק תחילה, מה הרזומה שלו. אנחנו צריכים לבדוק אילו גינות הוא עיצב בעבר, באילו תנאים, באילו מצבים. רצוי מאוד לראות עבודות שונות שהוא ביצע, וכמובן לבדוק האם באמת הגינות שהוא עיצב, דומות למה שאנחנו מחפשים, בין אם זה מבחינת סגנון ובין אם זה מבחינת איכות. כאן המקום להזכיר, מוטב לבחור מעצב שמתמחה בעיצוב של גינות לדומות שלנו, ולא גינות באופן כללי.

לאחר מכן אנחנו צריכים לשבת איתו ולשמוע מה הוא מציע לנו, מה התוכנית שלו, כיצד הוא רואה את העיצוב של הגינה שלנו, וכיצד אנחנו יכולים להיעזר בו על מנת לעצב את הגינה שלנו בצורה נכונה ומותאמת עבורנו.

לסיום, במידה והחלטנו לשכור את שירותיו, יש להכין חוזה עבודה שיהיה מוסכם על שני הצדדים.