עו"ד גירושין – כיצד לבחור עורך דין בצורה נכונה

lawyer

כשמחליטים להתחיל בתהליך גירושים, הרי שעל כל אחד מבני הזוג לשכור עורך דין שייצג אותו. במקרים רבים, כאשר צד אחד מחליט להתגרש, אזי עוד לפני שהוא מודיע על כך לצד השני, עוד לפי שהוא פותח בהליכים באופן רשמי, הוא שוכר עורך דין שילווה אותו בתהליך.

בתהליך גירושין יש לעורך דין מספר תפקידים. בראש ובראשונה, הוא אמור לספק הסברים וייעוץ ללקוח/ה שלו, על מהות התהליך. כיצד הוא יתבצע, מה נדרש מהם, מה הם צריכים לספק בשביל שיהיה ניתן לנהל את התהליך בצורה נכונה. הוא יסביר להם גם על הצד הרגשי ובמה זה כרוך באספקט זה.

כמו כן, עו"ד גירושין אמור להסביר ללקוחות שלו מה עליהם לעשות בשביל שהתהליך יתבצע כפי שהם רוצים. כלומר, איך עליהם להתנהג, מה עליהם לעשות, מה אסור להם לעשות. כל מה שיכול לעזור ויכול למנוע מהם לפגוע בתהליך. בסופו של דבר, הוא אמור לייצג אותם בעת ניהול משא ומתן על ההסכם ואם יש צורך, אז גם בתהליך המשפטי שיתלווה אליו לאחר מכן.

האם זה הכרחי לקחת עורך דין גירושין?

אי אפשר לנהל תהליך גירושין בלי עורך דין, אפילו אם זה רק בשביל לנסח את ההסכם או לחתום עליו. כל תהליך גירושין חייב להיות מסוכם בהסכם בין הצדדים, שכן שני הצדדים צריכים שיהיה ביטוי משפטי להסכמות שהם הגיעו אליהן.

על מנת שהמסמך ינוסח כמו שצריך, כל סעיף ייבחן מנקודת מבט משפטית (לוודא שהוא חוקי ולא עובר על החוק), אזי שיש צורך לפנות אל עורך דין שמתמחה בכך. אחת כמה וכמה, זה הכרחי לפנות אל עורך דין שייצג את הלקוח או הלקוחה שלו, במידה ולא מגיעים להסכמות ויש לפנות אל בית המשפט.

כיצד בוחרים עורך דין גירושין?

על מנת לבחור עו"ד גירושין בצורה נכונה, יש לשים לב למספר נקודות, פרמטרים שיכולים להשפיע על התהליך ועל הבחירה עצמה.

הנקודה הראשונה היא כמובן הניסיון שלו ועד כמה הוא נחשב מקצועי בתחומו. לניסיון יש ערך רב, שכן זה יאפשר לו להוציא אותנו ממצבים שונים וכמובן למנוע מאיתנו להיכנס אליהם. חשוב לבחון כמה שנים הוא עוסק בתחום ועד כמה הוא נחשב לעורך דין מוצלח.

הנקודה השנייה היא הגישה שלו. ישנם עורכי דין שמגיעים בשביל לנצח את הצד השני. לעומת זאת, ישנם עורכי דין שלא מחפשים בהכרח את הניצחון אלא מוכנים גם לעזור לבני הזוג להתפשר. הם מבינים את המשמעות של התהליך ומכירים בכך, שייתכן מאוד שזו הדרך הנכונה.

הנקודה השלישית, כשבוחרים עורך דין גירושין, צריך לחפש מישהו שידע להביע תמיכה, כתף חמה, ולא יהיה רק משפטן קר, שחשוב במונחים משפטיים אלא גם על הדברים שמעבר להם.