הפלגות נופש באירופה – לא רק טיסות ושמיים פתוחים

הפלגות נופש באירופה – לא רק טיסות ושמיים פתוחים

בעידן בו אנחנו נהנים מהסכם שמיים פתוחים אשר מאפשר לנו לטוס ליעדים רבים בעולם במחירים מוזלים, מה שהגדיל באופן ניכר את היצע הטיסות והקטין משמעותית את העלויות שלהן, קצת מוזר לחשוב על הפלגות נופש אך העובדה היא, שלא מעט אנשים בוחרים לצאת אליהן וליהנות מנופש בסגנון של פעם.

האמת היא, שאנשים אף פעם לא הפסיקו לצאת אל הפלגות נופש ביעדים שונים ובפרט כשמדובר על ישראלים. בין אם הם עשו את זה מהנמלים בארץ ובין אם הם לקחו טיסה אל יעד מסוים ומשם יצאו בהפלגת נופש אל יעדים מסוימים באירופה, ארצות הברית, אפריקה או יעדים אחרים. עם השנים, היקף ההפלגות התרחב, בין היתר בזכות העובדה שנפתחו מסלולים חדשים, וכן ניתן היה לייצר שילובים שונים של טיסות ויעדים שונים להפלגה.

הרעיון של הפלגות נופש באירופה למשל, הוא מאוד פופולארי בקרב זוגות צעירים שמחפשים יעדים אטרקטיביים ומסלולי טיול מיוחדים, במיוחד אם מדובר בטיול לפני החתונה או כמובן בירח דבש, כמו כן, אנחנו יכולים לראות לא מעט משפחות עם ילדים שבוחרים לצאת להפלגות נופש אל יעדים שונים, בין אם במסגרת עצמאית ובין אם במסגרות מאורגנות של טיולי משפחות, וכן אנחנו יכולים לראות מבוגרים רבים אשר בוחרים לצאת להפלגות כאלה, בוודאי אחרי שהם יוצאים לפנסיה.

לפני שנסביר מעט על הפלגות נופש באירופה ובכלל, צריך להדגיש, מדובר על טיולים שמבחינת משך הזמן שלהם, נמשכים לא פחות ולא יותר מטיולים רגילים. כפי שאנחנו יכולים למצוא טיולים מאורגנים שנמשכים שבוע או שבועיים, כך אנחנו יכולים למצוא גם הפלגות נופש שנמשכות משך זמן דומה. כמו כן, מבחינת עלויות זה לא בהכרח יקר בהרבה מטיול מאורגן רגיל, שכולל טיסות, בתי מלון ועוד שורה של פרטים. שכן, בסופו של דבר, במסגרת ההפלגה אנחנו מקבלים בדיוק את מה שאנחנו מקבלים בטיול מאורגן, רק בצורה אחרת.

מה זה בדיוק הפלגת נופש וכיצד היא מתבצעת

הרעיון של הפלגת נופש הוא מאוד פשוט. אנחנו בוחרים יעד מסוים אליו אנחנו רוצים להפליג. זו יכולה להיות מדינה מסוימת, זו יכולה להיות הפלגה בין מדינות שונות, אנחנו יכולים לבחור להפליג בין נהרות שונות, אפשר למצוא עוד שורה ארוכה של מסלולי הפלגה שונים. כאמור, אפשר לצאת להפלגה מהנמל בישראל ואפשר לצאת להפלגה מיעד מסוים באירופה, זה אומר שאנחנו צריכים לטוס לשם ולהפליג מנמל באותו יעד.

במסגרת ההפלגה אנחנו מקבלים חדר על הספינה, היא מהווה כמין "מלון צף" שכולל בין היתר, חדרי שינה, מסעדות, בתי קפה, חנויות, בריכה, חדרי כושר, אזורי הפעלה ועוד. האורחים בספינה יכולים ליהנות מכל מה שהספינה מציעה, בין אם בחינם ובין אם בתשלום. מן הסתם,בספינה מועסק צוות עובדים גדול מאוד שעומד לרשות הנוסעים במשך כל ההפלגה.

המסלול של ההפלגה נקבע מראש, כאשר נקבעות נקודות ירידה מהספינה בנמלים שונים, שם יכולים הנוסעים לרדת מהספינה ולטייל במקום. על פי רוב העצירה נערכת למשך מספר שעות מתוך כוונה לאפשר לנוסעים לבקר ולטייל במקום ומתוך כוונה לאפשר לצוות העובדים של הספינה לנוח ולבצע טיפולים שונים בספינה, במידת הצורך.

חשוב להדגיש, ההפלגה נמשכת כל העת, ללא הפסקה, לכן מדובר על תקופת זמן מלאה בה נמצאים בתנועה. זה הבדל מהותי בין טיול מאורגן רגיל לבין הפלגת נופש. נכון שכל הזמן נמצאים בים, אך בסופו של דבר, בכל עת, על פי התוכנית מגיעים אל היעדים השונים שנקבעו מראש.