תביעת ביטוח מחלות קשות – כיצד עושים את זה בצורה נכונה ומתי זה אפשרי

תביעת ביטוח מחלות קשות

מצב בו אנחנו מתמודדים עם מחלה קשה, בין אם אנחנו חולים ובין אם אחד מבני המשפחה שלנו חולה, הוא מצב בעייתי מאוד, לא רק מבחינה בריאותית מן הסתם, אלא גם מבחינות אחרות, בראש ובראשונה, מבחינה בירוקרטית וכן מבחינה כלכלית.

אדם שיש לו מחלה קשה, מן הסתם, איננו יכול לעבוד בצורה רגילה, איננו יכול לפרנס את עצמו, ויתרה מזו, המחלה מחייבת אותו לקבל טיפולים מסוגים שונים, אשר ייתכן מאוד שהוא יצטרך לממן אותם בעצמו, וכן הוא צריך לקבל כלים בשביל שיוכל לפרנס את משפחתו בעת הזאת. לשם כך, יש להפעיל את כל פוליסות הביטוח שהוא מחזיק בהן, בוודאי אם מדובר בפוליסות שקשורות לאובדן כושר עבודה, מחלות קשות ועוד.

כשאדם נהיה חולה, עליו להגיש תביעת ביטוח מחלות קשות. בעזרת תביעה זו, הוא מקבל פיצוי או קצבה חודשית מחברת הביטוח בגין אותה מחלה. הפיצוי או הקצבה, אמורים לעזור לו לכלכל את עצמו ואת בני משפחתו, אמורים לספק לו מענה כלכלי, בתקופה בה הוא לא עובד ואין לו הכנסה.

צריך לומר, במקרים רבים מדובר על עניין קבוע, אך זה יכול להיות גם עניין זמני, אם נניח הוא חולה במחלה שיש לה מרפא, הרי ברגע שהוא יבריא, ייתכן והוא יוכל לחזור לעבוד ואז לא יצטרך עוד לקבל מענה מחברת הביטוח.

לפני שנסביר כיצד מתבצעת תביעת ביטוח מחלות קשות, חשוב להדגיש כאן נקודה משמעותית, עלינו להיערך למצב כזה בעוד מועד, כלומר, עלינו לרכוש פוליסות ביטוח מראש ולא לחכות לרגע האחרון. שכן, ככל שיהיה לנו יותר ותק, כך התנאים יהיו יותר לטובתנו ואנחנו נוכל להפיק יותר תועלת מהפוליסה.

כיצד מגישים תביעה בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לשכור עורך דין שיוכל לספק לנו את כל התנאים הטובים ביותר לתביעה. כלומר, ניסיון, מקצועיות, זמינות, הוא צריך לעמוד לרשותנו בכל עת ולייצג אותנו, בין אם זה בתהליך מקדים ובין אם זה בתביעה עצמה. מן הסתם, הוא גם אמור להיות לצידנו גם אחרי שהתביעה נגמרת, אם יש צורך בכך.

שנית, עלינו לתעד את כל המידע הנדרש על המחלה, בין אם זה אבחונים שעברנו, טיפולים שעשינו, בדיקות, כל דבר שיכול להשפיע על ההחלטה של חברת הביטוח והוועדות הרפואיות השונות שאנחנו נידרש להגיע אליהן.

שלישית, אנחנו צריכים להגיע מוכנים לתביעה, בהיבט הזה שעלינו לקחת בחשבון שזה לא מהיום להיום. כל התהליך לוקח זמן, זה יכול לקחת שבועות וזה יכול לקחת גם חודשים.

ארבע, חשוב שנעשה את הכל כפי שחברת הביטוח דורשת, כלומר למלא את כל הטפסים בצורה נכונה, בלי לפספס שום פרט, עם כל המסמכים הנדרשים, בצורה כזו לא תהיה להם סיבה לדחות את התביעה.