יועץ עסקי מומלץ – איך נדע שבחרנו יועץ עסקי טוב

יועץ עסקי מומלץ

היום כשאנחנו מחפשים בעל מקצוע בתחום כזה או אחר, קל לנו מאוד לקבל עליו את כל המידע ההכרחי, קל לנו מאוד לקרוא על הניסיון שיש לו, אנחנו יכולים לקבל בצורה נגישה וזמינה את כל המידע אודות השירותים שהוא מספק, אופי העבודה שלו, וכן המלצות וחוות דעת של לקוחות וגורמים אחרים שעבדו איתו והשתמשו בשירותיו.

על כן, כשאנחנו מחפשים יועץ עסקי מומלץ, לא נתקשה למצוא אחד כזה. קליק אחד באינטרנט ואנחנו יכולים לקבל את כל המידע הרלוונטי עבורנו. השאלה היא אחרת, כיצד אנחנו נבצע את הבחירה הנכונה, כיצד נדע לברור מבין האפשרויות השונות את היועץ הרלוונטי עבורנו וכן כיצד אנחנו נדע שאכן בחרנו את היועץ הנכון.

צריך לומר, המשמעות של יועץ עסקי מומלץ היא מאוד רחבה. זה אומר שאנחנו בוחרים יועץ שיש לו תוצאות בשטח, יועץ שלקוחות עבר ולקוחות קיימים או גורמים אחרים שעבדו איתו והשתמשו בשירותיו, עומדים מאחוריו וממליצים עליו. זה גם אומר שמדובר ביועץ בעל שם, מוניטין, בדרך כלל, ולכן זה מחייב אותו לספק שירות ברמה מסוימת, לספק תנאים איכותיים וכמובן להיות בעל מקצוע אמין, מסודר, דייקן, מקצועי ויסודי.

מצד שני, עלינו לקחת בחשבון, עצם זה שלקוחות מסוימים המליצו על יועץ מסוים, לא אומר בהכרח שהוא מתאים לצרכים שלנו, זה גם לא אומר שום דבר על יועצים אחרים. הרי סביר להניח, שחלקם לא פגשו ביועצים אחרים ולא עבדו איתם. לכן, אנחנו צריכים לבחון כמה וכמה יועצים, ורק אחרי שיהיה לו מספיק חומר, מספיק מידע, נוכל להחליט מי מתאים לנו.

כיצד נבצע את הבחירה הנכונה וכיצד נדע שאכן עשינו בחירה כזו

כשאנחנו ניגשים לבחור איש מקצוע, בפרט יועץ עסקי, אין לנו מושג מה אנחנו נקבל בסופו של דבר, יש לנו הערכה על בסיס היכרות שטחית עם איש ועל פי המלצות ששמענו עליו. לכן, תהליך הבחירה הוא דבר אחד, היכולת לדעת אם עשינו את הבחירה הנכונה, היא דבר אחר לגמרי.

לגבי שאלת הבחירה, הרי שאנחנו צריכים לבחון מה אנחנו מחפשים, מה היועץ יכול לספק לנו, באילו תנאים ובאילו משאבים. אנחנו צריכים שיהיה תיאום ציפיות מוחלט בינינו, על מנת שאנחנו נדע למה לצפות ממנו והוא ידע מה אנחנו מצפים לקבל ויהיה מסוגל לספק את זה. בלי תיאום ציפיות, הרי שאנחנו עלולים לצפות לדברים שהוא לא יוכל לספק ואז יוביל לאכזבה גדולה מצידנו.

לגבי החלק השני, ובכן, עלינו לקבוע יעדים, מטרות, עלינו לעבוד עם דוחות ונתונים. רק כך נוכל לראות קצב התקדמות בתהליך, רק כך נוכל לדעת איפה אנחנו עומדים והאם באמת המצב שלנו השתפר לטובה מאז שהתחלנו לעבוד איתו והאם אכן הוא מומלץ כפי שנאמר עליו.