עורך דין משפחה מומלץ

עורך דין משפחה

הליך גירושין, הוא הליך ארוך ומורכב מאוד. בין אם בחרתם להתגרש דרך הרבנות, ובין אם בחרתם להתגרש דרך בית המשפט- הרי שצפויים לכם חודשים מתישים של דיונים פנימיים בינכם ובבית משפט, עד לקבלת הגט. ישנם נושאים רבים שתצטרכו לדון עליהם: הסכם כיצד יתחלק הרכוש המשותף, משמורת על הילדים, דמי מזונות. תקופת הגירושין הינה תקופה לא קלה לזוג, וכמובן לילדים. לכן, יש לנהל תקופה זו בצורה אחראית ושקולה ביותר. ולכן, על בני הזוג לתכנן אסטרטגיית גירושין.

כיצד מתכננים אסטרטגיית גירושין בצורה הטובה ביותר?

לבני הזוג יהיה קשה לבד לתכנן אסטרטגיית גירושין. לשם כך, יש צורך להיעזר באיש מקצוע הבקי בכל דיני משמורת וחלוקת הרכוש המשותף, והסדר על דמי מזונות. לשם כך, יש צורך באיש מקצוע שיגשר בין בני הזוג ויסייע להם להגיע להסכמות. עורך דין משפחה מומלץ, מסייע לזוגות רבים להגיע לגירושין מתוך הסכמה. עורך הדין מסביר לבני הזוג, שלטובת הילדים מומלץ להם להגיע להסכמה, ולא לריב במשך כמה שנים בבתי המשפט. חשוב שעורך הדין יסביר לבני הזוג את תהליך הגירושין בפרטי פרטים.

הגעה להסכמה על משמורת לילדים.

אחד מהמאבקים הגדולים ביותר בין זוגות בתהליכי גירושין, הוא הגעה להסכמה לגבי משמורת על הילדים. בדרך כלל, כל אחד מבני הזוג רוצה את הילדים במשמורת שלו. אולם פעמים רבות יש צורך בפתרונות יצירתיים. לפעמים אחד מההורים עובד עד שעות מאוחרות, אך מתעקש לקחת משמורת. לפעמים, יהיה מרחק רב בני הזוג. במקרים אלו, ישמש עורך הדין כמגשר, ויסייע לבני הזוג להגיע לפתרונות יצירתיים. כאשר מתאפשר, עורכי הדין מסייעים לבני הזוג להגיע להסכמה על משמורת.

כיצד מגיעים להסכמה על דמי מזונות?

אחת מהמשימות הקשות של עורך הדין, הוא להביא את בני הזוג להסכמה על סכום של דמי מזונות. כמובן, יש הבדל משפטי בין תשלום דמי מזונות כאשר המשמורת רק אצל הורה אחד, או כאשר המשמורת משותפת. כאשר רק להורה אחד יש משמורת על הילדים- ההורה השני מחוייב בתשלום דמי מזונות. כאשר יש משמורת משותפת, חלוקת דמי המזונות היא הדדית. עורך הדין מסייע לבני הזוג לחשב מהם ההוצאות ההכרחיות ביותר עבור גידול הילדים. בנוסף, עורך הדין עוזר לבני הזוג לקבוע מה תהיה ההשתתפות של בן הזוג השני לשכר הדירה של ההורה שקיבל משמורת.

מהו רכוש משותף?

הרכוש המשותף של בני הזוג, הוא הדירה, חסכונות, ירושות, וכסף ששוכב בחשבון הבנק. יש לציין שרכוש משותף מתייחס לחשבון בנק שנמצא בפלוס ולא במינוס. לבני הזוג קשה פעמים רבות להגיע להסכמה על הרכוש המשותף. התפקיד של עורך הוא לגשר בין בני הזוג, ולהגיע להסכמה כיצד לחלק ירושה, נכסים, ורכב. עורך הדין יסייע לבני הזוג במכירת הנכסים המשותפים, ובחלוקתם.